Čo nájdete v okolí Penziónu SISI

 

Penzión SISI má výhodnú polohu. V blízkosti nájdete športové ihriská, cyklotrasu, saunu, plaváreň, zimný štadión, letné kúpalisko, čerpacie stanice, autoumývareň, bankomaty, reštaurácie, obchody. V okolí je viacero trás vhodných na vychádzky, beh, či bicyklovanie. Púchov je moderné mesto s bohatým kultúrnym a športovým životom. Funguje tu mestské divadlo, kino, letné koncerty na námestiach, jarmoky a folklórne slávnosti v lesnom amfiteátri. V Župnom dome sú permanentné výstavy a sprievodné akcie. Príjemne si môžete posedieť, najesť sa a zabaviť sa v reštauráciách, kaviarňach, baroch a klasických krčmách. Na zrekonštruovaných námestiach s fontánami a v parkoch sa dá na lavičkách príjemne posedieť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šport v Púchove

Púchov je ideálnym miestom pre šport, turistiku či oddych v prírode. Priamo v meste sa nachádzajú rôzne športoviská, ako napríklad krytá plaváreň, letné kúpalisko, multifunkčná športová hala, tenisové kurty, ale aj skate park alebo lodenica. V športovej hale sa pravidelne hráva futsal, volejbal, badminton a hádzaná. Blízko je aj rekreačná oblasť Čertov, ktorá susedí s Moravou a poskytuje príjemné prostredie a možnosti turisticky sa vyžiť. V prípade, že máte chuť zašportovať si, bližšie informácie vám radi podáme na recepcii. Šport si môžete vychutnať nielen ako účastník, ale aj ako divák.

 

 

 

 

 

MŠK Púchov

Každodenný chod športovísk, ich prevádzku a údržbu zabezpečuje MŠK Púchov. V MŠK Púchov využijete v zime zimný štadión na korčuľovanie alebo sa zabavíte pri hokejovom zápase. Po korčuľovaní na ľade sa zahrejete v saune, ktorá disponuje aj veľkým ochladzovacím bazénom. V lete si môžete zahrať tenis na tenisových kurtoch priamo vonku a následne si zaplávať na letnom kúpalisku. MŠK disponuje aj plaveckým bazénom v krytej plavárni, kde si môžete zaplávať ráno aj po práci. Na svoje si prídu aj milovníci skateboardingu. Mesto pre nich postavilo skate park.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Športcentrum Púchov

V Púchove sa nachádza moderné športové a wellness centrum smerom na Považskú Bystricu Hotel Sport Aqua***. Nájdete tu kvalitne vybavené fitness centrum, tenisové kurty vnútri aj vonku, bedmintonové kryté kurty, stolný tenis a bowling. Po športovaní si oddýchnete v čistom wellness centre so saunami, vírivkami a plaveckým bazénom. Wellness centrum má aj priestor pre deti – detský bazén s malou šmýkačkou. Deti sa môžu vyjašiť aj v džungľa parku, ktorý je priamo v areáli. V priestoroch športcentra sa nachádza ayurvédska klinika a reštaurácia.

 

 

 

 

 

Lyžiarske strediská v okolí

Cez zimnú sezónu odporúčame pre priaznivcov lyžovania navštíviť niektoré z lyžiarskych stredísk v okolí Púchova. Medzi najpopulárnejšie v okolí patrí lyžiarske stredisko SKI Čertov, ktoré je vzdialené od SISI Gardens necelých 23 km a autom sa tam dostanete za 28 minút. Lyžiarske stredisko Dešná je tiež pekná rekreačná oblasť. Dešná je obľúbená najmä lyžiarskymi zájazdmi, ale lyžovanie si užijú aj jednotlivci. Nachádza sa blízko hraníc s Českou republikou, je to miestna časť Lysej pod Makytou. Autom sa tam dostanete za 21 minút (17,5 km). SKI centrum Kohútka sa nachádza mierne za hranicami v Českej republike, od SISI Gardens sa dostanete do lyžiarskeho strediska za necelých 35 minút (27,9 km). Medzi obľúbené strediská patril aj neďaleký Mojtín, ktorý je vzdialený 20,6 km. Lyžovanie tam pre nefunkčné vleky nie je už možné, ale skialp alebo sánkovanie v prípade sneženia áno.

 

 

 

 

 

 

 

 

Turistika v okolí

Okolitá príroda, Púchovská dolina a Strážovské vrchy sú plné turistických ciest a náučných chodníkov. Odporúčame absolvovať náučný chodník Tri skaly, ktorý začína v Dohňanoch. Náučný chodník vedie po spevnených cestách k drevenej Rozhľadni Púchovskej doliny na kopci Tlstá hora (651 m n.m.) a k trom skalným útvarom: Lazovská skala, Čertova skala a skala Vieska. Jeho celková dĺžka je 13 km. Odporúčame spojiť cestu po chodníku s prehliadkou Dujkovho mlyna v Dohňanoch. Navštevovaná je aj Púchovská skala, historické miesto, ktoré dnes kvôli ťažbe zmenilo svoju tvár a dnes slúži na oddych a rekreáciu v prírode, opekanie s deťmi či prechádzku so psom. Turistických trás je tu však bohato, niektoré zmapoval aj miestny turistický klub. Pre vášnivých turistov odporúčame Strážov, Manínsku tiesňavu, Vápeč, Hričov, Súľov.

 

 

 

 

 

Hrady a zrúcaniny

Okolie Púchova je bohaté na hrady, zrúcaniny a kaštiele. Odporúčame preto navštíviť aspoň niektoré, povedia vám viac o histórií tohto kraja. Najznámejšia zrúcanina je zrúcanina Považského hradu, ktorá je pravidelne revitalizovaná a dopĺňaná o informačné tabule. Blízko je hrad Lednica a tiež zrúcanina Vršateckého hradu, pričom okolie ponúka aj turistické či bežkárske trasy. Zrúcaniny hradu môžete vidieť aj v Súľove alebo v Hričove, ak zájdete ďalej, smerom na Žilinu, privíta vás Budatín alebo Bytča, v ktorej sa nachádza významný sobášny palác. Ak pôjdete smerom na Trenčín, navštívte Trenčiansky hrad, alebo kúpeľné mesto Trenčianske Teplice.

 

 

 

 

 

 

Ubytovanie po výlete

 

+421 914 321 118 Rezervovať