Čo nájdete v okolí Penziónu SISI

 

Penzión SISI v Púchove má výhodnú polohu. V blízkosti penziónu sú supermarkety, športové ihriská, sauna, plaváreň, zimný štadión, čerpacia stanica a bankomat (všetko v okruhu 500 m).
Neďaleko penziónu sú pekné trasy na vychádzku – po nábreží Váhu a priehradnej nádrže, do blízkych lesov. Púchov je moderné mesto s bohatým kultúrnym a športovým životom.

 

Výborne funguje mestské divadlo, kino, letné koncerty na námestiach, jarmoky a folklórne slávnosti v lesnom amfiteátri. V Župnom dome sú permanentné výstavy a sprievodné akcie. Príjemne si môžete posedieť, najesť sa a zabaviť v až 58 reštauráciách, kaviarňach, baroch a klasických krčmách. Na zrekonštruovaných námestiach s fontánami a v parkoch sa dá na lavičkách príjemne posedieť.

 

 

 

 

Šport v Púchove

Púchov je ideálnym miestom pre šport, turistiku a oddych v prírode. Priamo v meste sa nachádzajú rôzne športoviská, ako napríklad krytá plaváreň, letné kúpalisko, multifunkčná športová hala, tenisové kurty, ale aj skate park alebo lodenica. V športovej hale sú najpopulárnejšie športy futsal (malý futbal), volejbal, badminton a hádzaná. Blízko je aj rekreačná oblasť Čertov, ktorá susedí s Moravou a poskytuje príjemné prostredie na relax a oddych. V prípade, že máte chuť sa športovo vyžiť, na recepcii Penzión Sisi vám podáme bližšie informácie. Šport si môžete vychutnať nielen ako účastník, ale aj ako divák.

 

 

 

 

 

 

MŠK Púchov

Každodenný chod športovísk, ich prevádzku a údržbu zabezpečuje MŠK Púchov. V MŠK Púchov využijete v zime zimný štadión na korčuľovanie alebo sa zabavíte pri hokejovom zápase. Po korčuľovaní na ľade sa zahrejete v saune, ktorá disponuje aj veľkým ochladzovacím bazénom.  V lete si môžete zahrať tenis na tenisových kurtoch priamo vonku a následne si zaplávať na letnom kúpalisku. MŠK disponuje aj plaveckým bazénom v krytej plavárni, kde si môžete zaplávať ráno aj po práci. Na svoje si prídu aj milovníci skateboardingu. Mesto pre nich postavilo skate park.

 

 

 

 

Športcentrum Púchov

V Púchove sa nachádza moderné športové centrum smerom na Považskú Bystricu. V športcentre v Púchove nájdete plne zariadené fitness centrum. Disponuje aj tenisovými kurtami vnútri aj vonku. Zahrať si môžete badminton aj stolný tenis. Po športovaní si oddýchnete v čistom wellness centre so saunami, vírivkami a plaveckým bazénom. Wellness centrum má aj priestor pre deti – detský bazén s malou šmýkačkou. Deti sa môžu jašiť aj v džungľa parku, ktorý je priamo v areáli. V priestoroch športcentra sa nachádza ayurvédska klinika a bowling.

 

 

 

 

 

 

 

Lyžiarske strediská v okolí

Cez zimnú sezónu odporúčame pre priaznivcov lyžovania navštíviť niektoré z lyžiarskych stredísk v okolí Púchova. Medzi najpopulárnejšie v okolí patrí lyžiarske stredisko SKI Čertov, ktoré je vzdialené od Penziónu Sisi necelých 23 km a autom sa tam dostanete za 27 minút. Lyžiarske stredisko Dešná je pekná rekreačná oblasť, kde sa uskutočňujú aj lyžiarske zájazdy. Nachádza sa blízko hraníc s Českou republikou, je to miestna časť Lysej pod Makytou. Autom sa tam dostanete za 20 minút (17,3 km). SKI centrum Kohútka sa nachádza mierne za hranicami v Českej republike, od Penziónu Sisi sa dostanete do lyžiarskeho strediska za necelých 35 minút (27,8 km). Medzi obľúbené strediská patrí aj neďaleký Mojtín, ktorý je vzdialený 20,5 km a autom sa premiestnite z Penziónu Sisi na lyžovanie za 26 minút.

 

 

 

 

Turistika v okolí

Okolitá príroda, Púchovská dolina a Strážovské vrchy sú miestami pre oddych, turistiku a náučné chodníky. Odporúčame absolvovať náučný chodník Tri skaly. Náučný chodník vedie po spevnených cestách k drevenej rozhľadni na kopci „Tlstá hora“ (651 m n.m.) a k trom skalným útvarom: Lazovská skala, Čertova skala a skala Vieska. Jeho celková dĺžka je 13 km. Turisti si obľúbia túru v južnej časti Javorníkov, v Púchovskej vrchovine, kde sa okrem prekrásnej prírody stretnú s dávnou históriou z obdobia keltských Kotínov. Pre milovníkov hradov je ideálna túra na Lednický hrad. Pokiaľ chcete ľahšiu turistiku odporúčame prejsť sa z Považského Podhradia na Považský hrad. Jedným zo zaujímavých miest, ktoré by ste nemali obísť pri potulkách krajom je Manínska tiesňava.

 

 

 

 

 

+421 914 321 118 Rezervovať